TurkcellMobilÖdeme 600 Bin Kullanıcıya Ulaştı

TurkcellMobilÖdeme’nin, 300’e yakın işyerinde tek bir SMS kolaylığı ile en güvenilir ödeme yöntemini sunduğu, düşük tutarlı alışverişlerde bozuk para arama derdine son verdiği bildirildi.

Turkcell’den yapılan yazılı açıklamada, Turkcell’in üye işyerlerinden kısa mesaj aracılığıyla kolay ve güvenilir bir şekilde alışveriş ve ödeme yapılmasını sağlayan Mobil Ödeme servisinin büyük ilgi gördüğü belirtilerek, son bir yılda hızla yaygınlaşarak 600 bin kullanıcıya ulaşan Turkcell Mobil Ödeme ile 2 milyondan fazla işlem yapıldığı, üye iş yeri sayısının 300’e yaklaştığı kaydedildi.

Kullanıcıların Mobil Ödeme’yi en çok online oyun sitelerinde kullandığı vurgulanan açıklamada, oyun sitelerini sosyal arkadaşlık siteleri ve e-ticaret harcamalarının izlediği ifade edildi.

Turkcell Mobil Finans Bölüm Yöneticisi Ali Salcı, TurkcellMobilÖdeme servisinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, Türkiye’nin, finansal uygulamalar konusunda oldukça gelişmiş bir pazar olduğunu, Turkcell’in diğer alanlarda olduğu gibi mobil finansta da müşteriye değer katan, öncü uygulamalara imza attığını bildirdi.

Turkcell müşterileri Mobil Ödeme servisini, Travian, Ogame, Mynet, gibi oyun sitelerinde, Facebook, Siberalem, Istanbul.Net, Yonja gibi sosyal ağ sitelerinde, Bilyoner ve Nesine gibi yasal şans oyunlarında ve de McDonalds gibi gıda alışverişlerinde kullanılabiliyor. Mobil Ödeme ile Mybilet internet sitesi veya kiosklarından sinema bileti almak da mümkün. Turkcell Mobil Ödeme ile dünyada milyonlarca kişinin kullandığı online ödeme platform sağlayıcıları Zong ve Paymo ile de entegrasyon sağlandı.

Herhangi bir abonelik gerektirmeyen TurkcellMobilÖdeme ile yapılan alışverişin bedeli faturalı hatlar için faturaya yansıtılırken, faturasız hatlarda ise TL bakiyesinden düşülüyor.

Bir seferde en çok 35 TL’lik işlem yapılabilen TurkcellMobilÖdeme’de her bir işlem sırasında atılan SMS, 50 kuruş olarak ücretlendiriliyor. TurkcellMobilÖdeme ile yapılan alışverişler Özel İletişim Vergisi’nden muaf tutuluyor.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: