A-Kent MOBİL BİLET, Mobildev Altyapısıyla Hayata Geçti…

A-Kent Ödeme Teknolojileri A.Ş. toplu taşıma sisteminde kullanılan ödeme enstrümanlarına Antalya’da bir yenisini daha ekledi; MOBİL BİLET…

A-Kent MOBİL BİLET, mobil dünyanın öncü uygulamalarından biri olarak, Mobildev MMS gönderimi altyapısıyla hayata geçti. Alanında bir ilk olan MOBİL BİLET, MMS alabilen tüm cep telefonlarında kullanım imkanına sahip.

MOBİL BİLET Kendi Alanında İlklerden Biri…

A-Kent MOBİL BİLET uygulaması, Antalya’da şehir içi toplu taşımacılık hizmeti veren minibüs, otobüs ve raylı sistem araçlarında cep telefonu ile ödeme yapılmasına imkan tanıyan, güvenli ve öncü bir uygulama.

MMS altyapısı Mobildev tarafından sağlanan MOBİL BİLET sayesinde vatandaşlar bulundukları her yerden, hızla başvuru yapıp, cep telefonlarına dolum gerçekleştirebiliyorlar. Böylece kart kullanımına gerek kalmadan cep telefonları sayesinde toplu taşıma araçlarında ödeme yapabiliyorlar.

A-Kent MOBİL BİLET ile İlgili Ayrıntılar

Cep telefonundan toplu taşıma araçlarında biniş ücreti ödemek için ilgili gişelere veya a-kent.com adresine başvurarak form doldurulur. Yazılım lisans bedeli olan 5 TL ödendikten sonra Mobildev altyapısıyla sistem tarafından vatandaşın cep telefonuna MMS gönderilerek MOBİL BİLET teslim edilmiş olur. Vatandaşlar cep telefonlarına gönderilen MMS sayesinde tüm validatör (mobil biletin okutulduğu elektronik cihaz) ve turnikelerde mobil ödeme yapabilirler.

MOBİL BİLET sayesinde bilet almayı unutmak, bileti kaybetmek, aşınmış bileti okutamamak gibi sıkıntılar ortadan kalkmış olur.

A-Kent MOBİL BİLET ile ilgili diğer cevaplara ulaşabileceğiniz adres: http://www.a-kent.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: